Jak farbować włosy
Tagi: , , , , ,

Przed przystąpieniem do farbowania, włosów należy odpowiednio odżywić i poprawić ich kondycje za sprawą preparatów i kuracji pielęgnacyjnych. Aby zminimalizować działanie chemicznych środków koloryzujących warto odpowiednio nawilżyć i zregenerować nasze włosy.

Pamiętajmy, że włosy o rozdwojonych, zniszczonych i łamliwych końcówkach bardziej są narażone na działanie środka chemicznego. Dlatego korzystne jest obcięcie lub podcięcie włosów przed zaplanowanym zabiegiem koloryzacji. Niewskazane jest łączenie zabiegu koloryzacji z zabiegiem trwałej ondulacji. Najpierw należy zrobić trwałą, a dopiero po jakimś czasie zdecydować się na farbowanie. W przeciwnym razie nie tylko mocno nadwyrężymy kondycję naszych włosów, ale także możemy doprowadzić do niepożądanego efektu po koloryzacji. Podczas samego farbowania należy wykonać próbę uczuleniową, a następnie zabezpieczyć skórę głowy i skroni przed działaniem farby. Najlepiej użyć w tym celu zwykłej wazeliny lub kremu. Po zapoznaniu się z ulotką i nałożeniu preparatu musimy pamiętać o przestrzeganiu czasu, jaki uprzednio nałożona mieszanka powinna przebywać na naszych włosach. Suszenie, zwłaszcza farbowanych włosów, powinno odbywać się przy użyciu chłodnego strumienia powietrza, które dodatkowo zamknie łuski włosa. Wskazane jest również, aby włosy miały możliwość wyschnąć same w sposób naturalny. Po zafarbowaniu należy zwiększyć dbałość o włosy. Zdecydowanie poprawić stan naszych włosów mogą preparaty, które zamykają łuski włosów, nabłyszczają i przede wszystkim nawilżają. Po każdym umyciu włosów pamiętać należy o specjalnej odżywce przeznaczonej do włosów farbowanych. Ta odpowiednia linia kosmetyków działa bardzo delikatnie na włosy, a zarazem bardzo skutecznie. Na szczególna uwagę należy zwrócić na maski i odzywki, która nakłada się pod gorący ręcznik, pełniący rolę termoforu. Takie maseczki wskazane są raz w tygodniu. Pod wpływem ciepła łuski włosów otwierają się i odpowiednie składniki pielęgnacyjne wnikają do środka włosa.

Wskazane jest także zwiększenie picia wody, aby odpowiednio nawilżyć korzenie włosów. Jeżeli nasze końcówki włosów uległy widocznemu zniszczeniu z powodu np. zbyt długiego trzymania mieszanki koloryzującej, należy niezwłocznie je podciąć, aby nie dochodziło do wielokrotnego rozdwojenia włosów. Jeżeli nasze włosy otrzymają taką dawkę zabiegów pielęgnacyjnych, możemy nie obawiać się farbowania włosów, pod warunkiem, że zachowamy przy tym odrobinę rozsądku i umiaru.

Na polskim kosmetycznym jest wiele preparatów do pielęgnacji włosów. Różnią się one nie tylko opakowaniem, ale przede wszystkim składem, przeznaczeniem, sposobem pielęgnacji, Mamy do czynienia z odzywkami, maskami, fluidami na końcówki, pojawiają się odżywiające serum do włosów, oraz produkty wzmacniające, odżywiające i nawilżające strukturę włosa. Mamy szereg preparatów w zależności od tego, jaki posiadamy rodzaj [...]

Włosy są bardzo ważnym elementem naszego zewnętrznego wyglądu. Zwłaszcza kobiety szczególną wagę przykładają do wyglądu swoich włosów. Piękny i zdrowy wygląd włosów poprawia nasza urodę i wpływa na pierwsze wrażenie odnośnie naszej osoby. Istnieje wiele typów fryzur, które wymagają różnych i odmiennych sposobów codziennej pielęgnacji włosów, dlatego nie istnieje jeden sposób na pielęgnację. Jest kilka [...]

powiększanie ust warszawa | Ulotki A6 | kre-alkalyn | Zabiegi laserowe Katowice | http://britax-affinity.pl